TOP 11 – Část první

Upozornění pro žárlivé, z dokonalosti bishounenů žijící dívky:

Tento seznam není sestaven podle žádných statistik či průzkumů, jedná se pouze o výplod konkrétní osoby. Pořadová čísla zastávají pouze orientační funkci a vůbec pořadí neudávají.
Smyslem následujícího článku je seznámit otaku s tím nejkrásnějším, na co můžou jejich zraky narazit při sledování známých i méně známých anime.
Ano, a teď už můžeme přejít k akci! Čímž vám představuji prvního chlapce, který do tohoto výboru neodmyslitelně patří…

Číslo Jedna – Uesugi Tatsuha

            Jelikož s ním začínáme, dovolte mi přihodit i něco z toho osobního řazení, slibuji, že je to poprvé a naposled. Tento jediný své číslo totiž dostal z daného důvodu. Vybrat si svou Top Jedničku je úkol nadlidský, ale já obstála – Tatsu opanoval trůn mého anime srdce. Říkám vám to hlavně proto, že kvůli tomu přišel o svou pozici zde jeho podstatně známější bratr – Yuki Eiri, ale pokud bych sem zařadila oba dva, jednalo by se o zákeřnou diskriminaci dalších potenciálních adeptů.
Tento šestnáctiletý, černovlasý zázrak z anime Gravitation tvoří naprostý protipól svého bratra. Yukiho ledovému šarmu oponuje svůdnou a dravou divokostí, jedná se tedy o neodolatelného svůdce kohokoli, kdo se kolem něj mihne (což v jedné známé scéně pocítil na vlastní kůži i hlavní hrdina anime, Shuichi). Tatsuhovo srdce už však bohužel svého pána má, nekonečně obdivuje zpěváka skupiny Nittle Grasper, Ryuichiho (nedivím se mu, nejradši bych sem dala jenom kluky z Gravitation, ach jo…). Slabost ale má i pro svého staršího bratra a šťastné konce, protože když v Yukiho vztahu dojde k „jisté“ krizi, Tatsuha okamžitě přichází z precizním řešením a zachraňuje situaci (ne, neřeknu, o co jde, jenom se na to podívejte).

Tatsuha Uesugi – Narozen 21. prosince (16 let), vysoký 180 cm, váží 67 kg, černé vlasy i černé oči, postava štíhlá a nadmíru přitažlivá, miluje ramen a nedbalou eleganci.

Číslo Dvě – Lawliet

No není to jméno překrásné? Ale L z populárního Death Note jsem do svého listu samozřejmě nezařadila (pouze) kvůli jménu, ale především kvůli nepopiratelné originalitě jeho charakteru, jeho kouzelné roztomilosti a také kvůli tomu, že jako jeden z mála chlapců vypadá úžasně, když chodí bos (ano, někdy nás to spíš děsí). Nesmíme zapomenout ani na jeho měřítky nezachytitelnou inteligenci, přece jen zaslouženě opanovával post nejlepšího světového detektiva a jeho myšlenkové pochody jsou mnohdy až zarážející. Pak však přicupitá do svého gauče s obrovským lízátkem v ruce a většina dívčí populace prostě nemůže zadržet okouzlené „Kyaaa!“, „Moeee!“, případně „Já tě chci sníst!“ (ten zbytek dívek by byl radši, kdyby ho snědl Light)…
Pro zajímavost, L není jen L, ale také Ryuzaki, Hideki Ryuga, Eraldo Coil či Denevue. Abych řekla pravdu, mě si nejvíce získalo jeho pravé jméno, na druhou stranu, L je L. O čemž nás vlastně přesvědčuje i fakt, že L se umístil na prvním místě jednak jako Nejlepší mužský charakter, tak i jako Nejlepší manga charakter.

L. Lawliet – Narozen 31. října (25 let), vysoký 179 cm, váží 50 kg (jak to dělá s těmi tunami sladkého?), černé vlasy i černé oči, postava štíhlá a shrbená, miluje sladké a kosení zločinců.

Číslo Tři – Sai

            Jeho věk přesahuje tisíc let. Nosí hučku jako Mikuláš a do svého obleku by se vešel třikrát. Je to duch. A sebevrah. Proč ho tu zmiňuji? Protože ani jedna z výše zmíněných drobností mu neubírá ani procento dokonalosti, jež se kolem něj vznáší jako přirozená aura. Narodil se v éře Heian a na dvoře momentálního panovníka se denně věnoval jedinému smyslu svého života – GO. Právě tato hra a zneuctění jeho osobnosti, které se váže k jednomu utkání, vedlo k dobrovolnému ukončení Saiova života (nemusel se zrovna topit, ale aspoň to vypovídá o hloubce jeho citu). Jeho duše však nenašla klid, proto se po uplynutí stovek let stal „duchovním“ (hahaha) přítelem Honinbo Shusaka a o 140 později Shindo Hikara, což je hlavní postava anime Hikaru no GO.
Saiova postava se nedá popsat jiným slovem než „rozporuplná“. V prvních chvílích působí neuvěřitelně dětinsky a hravě, když objevuje vše, co se ve světě změnilo, ale postupně se stává charakterem až tragickým a tento vývoj je dalším důvodem, proč ho tu uvádím (tedy nejenom jeho krása, mě osobně temně fialové vlasy pod pás fascinují). Zamilujete si ho za jeho chibi-výraz, za jeho nepopsatelné nadšení a lásku, kterou ke GO chová, ale i za jeho vážnost, ráznost a neuvěřitelnou schopnost zapůsobit, když k nějakému důležitému zápasu dojde. Mnohé postavy bishů jsou pouze krásné, tato je i obdivuhodná.

Fujiwara-no-Sai – Zde bohužel přesné informace uvést nemohu, tak pouze obecně. Vínové vlasy a modré oči, postava vysoká (i když, možná to dělá ta čepice) a štíhlá, miluje GO a akvária s rybičkami.

Číslo Čtyři – Hideaki

            Vzpomínáte si, jak jsem se před několika řádky zmiňovala o chlapcích, co jsou prostě jenom krásní? Zde máte dokonalý exemplář. Tedy ne že by Hide postrádal charakter, ale jeho osobnost naprosto zabíjí anime Gakuen Heaven, kde byste děj nenašli, ani kdybyste se naučili všechny dialogy zpaměti. Sám Hide mě osobně připomíná všeobecný pohled na Severuse Snapea – sebestředný, neskonale si jistý sám sebou. Ne že by nebral ohled na ostatní, ale pojem jako „společenské konvence“ ho dalece míjí a jeho oblíbeným zvykem je podřizovat veškeré dění své maličkosti. Cokoli, co se neděje po jeho, je zákonitě špatně.
Ovšem i takováto postava dokáže zapůsobit, ba přímo uchvátit duši (a hlavně zrak) mnohých zástupkyň něžného pohlaví, protože jeho proslulé ledově-svůdné pohledy opravdu stojí za to. Hideakimu se neodolává, to se prostě nedělá (a kdo by to taky dělal, že…). Jako student akademie Bell Liberty proslul svým (špatně skrývaným) obdivem ke Královně (zavádějící přezdívka, Kaoru je chlapec) a svou (naopak často najevo dávanou) nevraživostí vůči Omimu alias Královnině psu. Jediný, kdo ho upřímně uznává a neklepe se před ním strachy, případně touhou, je Král Niwa. Vtipné scény mezi těmito dvěma jsou jeden ze záchytných bodů celého anime, pro nějž je Hideaki totéž jako briliant na dřevěné koruně.

Nakajima Hideaki – Narozen 19. listopadu (18 let), vysoký 182 cm, váží 70 kg, modré vlasy i modré oči, postava dokonalá, miluje sebe a právníky.

Sia

Post a Comment

Your email is never shared. Required fields are marked *

*
*